ASISTENT CONTABIL

Candidatul ideal

– studii superioare in domeniul economic
– cunostinte de contabilitate primara
– experienta pe un post de economist sau contabil reprezinta un avantaj
– cunostinte avansate de MS Office (Excel, Word)
– persoana riguroasa si organizata
– spirit analitic, lucrul in echipa
– invatare rapida si comunicare eficienta
– deschidere si flexibilitate in abordarea diverselor situatii
– abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, foarte buna gestionare a timpului

Descrierea jobului

– inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de cheltuieli, incasari si plati etc.
– emiterea facturilor fiscale catre clienti
– participarea la calculul lunar de TVA
– asigura suport in pregatirea rapoartelor lunare catre autoritatile fiscale
– colaborarea stransa cu celelalte departamente ale societatii
– se achita de atributiile prevazute in fisa postului si de sarcinile concrete de munca conform criteriilor de performanta ale postului
– exercita si alte atributii cu caracter specific ce decurg din necesitatile si politica societatii sau sunt dispuse de conducerea societatii

Beneficii

– salariu motivant
– posibilitate de dezvoltare a carierei
– mediu de lucru excelent in cadrul unei echipe tinere
– Sediu – zona Piața Centrală, Bistrița

Bistrița

*Câmpuri obligatorii