MANAGER LOGISTICĂ

Cautam o persoana energica si motivata, dornica sa invete lucruri noi si sa isi construiasca o cariera alaturi de noi.

Candidatul ideal

Studii medii/superioare
Cunoasterea pachetului MS Office (Word, Excel)
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (constitue un avantaj)
Persoana organizata, cu o buna capacitate de planificare si coordonare
Capacitate de a coordona un numar alocat de camioane
Capacitate de analiza si control
Bune abilitati de comunicare si negociere, flexibilitate si dinamism
Rezistent/a la stres, orientarea catre solutii si lucru in echipa
Abilitatea de rezolvare a problemelor
Experienta profesionala in transporturi, constituie un avantaj

Descrierea jobului

Viitorul nostru coleg /colega va avea in principal urmatoarele responsabilitati si beneficii:
– Preluarea, negocierea si planificarea comenzilor de transport
–  Preluarea si comunicarea informatiilor referitoare la cursa (modalitate, orar de incarcare/ descarcare, etc)
– Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport
– Utilizeaza platformele destinate schimbului de marfa (BURSA)
– Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport
– Redacteaza şi elibereaza documentele de transport
– Mentinerea relatiei cu furnizorii
– Monitorizeaza evolutia transportului

Beneficii:

– Pachet salarial atractiv
– Mediu de lucru tanar, placut
– Posibilitate de dezvoltare profesionala
– Sediu – zona Piața Centrală, Bistrița

Bistrița

*Câmpuri obligatorii